POLSKA ZA JAGIELLONÓW – konkurs historyczny

   Dnia 10.11.2015 Ł odbył się szkolny konkurs historyczny „Polska za Jagiellonów”, w którym wzięli udział uczniowie klas VI: Oliwia Różewicz kl. VI a, Maciej Onuchowski kl. VI a, Inez Kabin kl. VI b, Jan Powęski kl. VI b, Kornelia Przybyłek kl. VI c i Błażej Krawczyk kl. VI c.
   Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o przeszłości Polski oraz jej wzbogacenie i poszerzenie. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą historyczną wykraczającą poza program nauczania, obejmującą dzieje Polski od początku panowania dynastii Jagiellonów – Władysława Jagiełły – do ostatniego władcy z tej dynastii – Zygmunta II Augusta (od XIV do XVI wieku).
   Szeroką wiedzą wykazali się ucz. z kl. VI a – zajmując I miejsce, kl. VI b – II miejsce, kl. VI c- III miejsce. Uczniowie zwycięskiej klasy mogą uważać się za znawców historii Polski XIV-XVI wieku.
   Gratuluję zwycięzcom!
Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content