Polecane (przeze mnie) książki

   Witaj!

Oto kilka polecanych przeze mnie książek, bardzo ciekawych i do tego bardzo wciągających (chcesz czytać? więc przygotuj sobie stos kanapek i co najmniej dwa litry napoju)

J.R.R TOKIEN „Władca pierścieni”

Jest to trylogia: Władca pierścieni: drużyna pierścienia, dwie wieże i powrót króla. Wszystkie są bardzo ciekawe i zajmujące. Przenoszą w świat fantastyczny, ogarnięty mrokiem przez niejakiego Saurona. Sauron, królujący w Mordorze, kraju gdzie zaległy cienie, pragnie władać nad całym Śródziemiem (kontynentem w lekturze). Jego wierny sługa, Saruman, tworzy zastępy Orków, które mają na celu zniszczyć rasę ludzi, elfów, krasnoludów i wszystkich stworzeń, które (ich zdaniem) powinny wymrzeć. Pewnego dnia, hobbit Frodo, Sam, Pippin i Mery dowiadują się tej strasznej prawdy. Drużyna pierścienia, składająca się z dziewięciu piechurów, wyrusza w pełną przygód wędrówkę, część z nich na ostateczną bitwę, zaś dwójka hobbitów zawędrowała aż na Górę Przeznaczenia, gdzie miał stopić się w lawie pierścień Saurona. Ów pierścień dodałby siły armiom złego władcy, zresztą… przeczytajcie sami!

J.R.R TOLKIEN „Hobbit”

Jest to opowieść o życiu pewnego hobbista, mieszkającego w Shire, który wyrusza w pełną przygód podróż. Jest to książka nawiązująca w pewnym sensie do „Władcy pierścieni”.

E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

Opowieść pełna humoru o paczce przyjaciół, których zadaniem jest odwrócenie uwagi od uczniów nauczyciel. Wpadają na pomysł, aby zakupić „sposób”. Zakupują go na pewnego historyka zwanego Alcybiadesem. Jednak ich sposób zmienia nieco tor, na co reagują dość późno. Przeczytajcie sami!

K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”

Znany w całej szkole, Adam, błyska inteligencją. Potrafił rozwiązywać każdą zagadkę. Jednak trafia mu się pewna trudna sprawa. Jego nauczyciel trafia do jego domu z prośbą o jej rozstrzygniecie. Chłopiec zgadza się. Jednak przytrafiają mu się niezwykłe przygody, nawiązujące do historii pewnego domu.

M. Twain „Przygody Tomka Saywera”

Swojskie życie pewnego chłopca… jest zawsze pełne niezwykłych przygód. Jednak w jego ręce trafia się przypadkiem pewna sprawa morderstwa, która mówi także o skarbie. Chłopiec zaczyna go szukać, a jakie były skutki? Przeczytajcie!

Juliusz Verne „W 80 dni dookoła świata”

Pewien człowiek, Phileas Fogg, ma na celu okrążenie całego świata w osiemdziesiąt dni. Jego nowy sługa, zwany Obieżyświatem, wyrusza wraz z nim. Po drodze spotykają wiele dziwnych jak i ciekawych ludzi. Pan Fogg jest bogatym człowiekiem, co przykuło uwagę agentów policyjnych. Pełna ciekawych podróży książka jest lekturą w klasie szóstej, ale nie zniechęcajcie się.

Terry Deary Saga „Strrraszna historia”

Jest to zbiór siedmiu książek. Każda opowiada o wybranych czasach w wybranym miejscu. Jednak nie jest to ten nudny wykład historyczny typu „milion lat temu ludzie mieszkali w takich domach a w roku…”. Jest to opowieść zawierająca także śmieszne komiksy, ilustrujące te czasy. „Ci niesamowici Egipcjanie”, „Ci rewelacyjni grecy”, „Ci okrutni Wikingowie”, „Ci koszmarni Celtowie”, „Ci paskudni Aztekowie”, „To okropne średniowiecze” – są to wszystkie tytuły. Tom „To okropne średniowiecze” opowiada o tym, jak w średniowieczu żyli ludzie. Zawiera śmieszną treść, która jest prawdą. Kilka dziwnych obyczajów jak i wierzeń. Autor tych książek opowiada to w sposób szczególny, który nie potrafi nudzić. Zachęcam do czytania!

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

Paczka przyjaciół na wsi odkrywa, że jakiś nieznajomy im człowiek wszedł na ich wyspę. Gdy już odkrywają kim jest ów nieznajomy i zaprzyjaźniają się z nim, ten opowiada im, gdzie musi iść i po co. Grupa przyjaciół próbuje mu pomóc. Owy przybysz, Zenon, zaczyna swą przygodę wraz z przyjaciółmi.

C. S. Lewis Saga „Opowieści z Narnii”

Siedem części niesamowitej książki przenoszą czytelnika w kraj zwany Narnią. Jej mieszkańcy zadziwiają przybyszów, czyli synów Adama i córki Ewy, którzy jako pierwsi od tysięcy lat dostali się do ów krainy. Maja wiele przygód w nowym poznanym świecie, gdzie spotykają nowych przyjaciół i Lwa Aslana. Oto części: „Lew, czarownica i stara szafa” „Książę kas pian” „Podróż „Wędrowca do świtu” ” „Srebrne krzesło” „Koń i jego chłopiec” „Siostrzeniec czarodzieja” „Ostatnia bitwa” Polecam!!!

R. Gordon i B. Williams „Tunele”

Pewnego dnia ojciec czternastoletniego Willa, archeolog, znika w nieznanym tunelu. Chłopiec postanawia zbadać tę sprawę, prosząc o pomoc swojego przyjaciele Chestera. Wkrótce trafiają głęboko pod ziemię, gdzie odkrywają mroczną i przerażającą tajemnicę. Tajemnicę, która może kosztować ich życie…

Pozdrawiam
Ada

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content