Podsumowanie ROKU TUWIMA w Gimnazjum nr 2

   W czwartek, 19 grudnia 2013 r. klasa VIa wraz z nauczycielem języka polskiego, p. P. Pałacem, wzięła udział w niezwykle ciekawym i inspirującym spotkaniu, podczas którego p. Jolanta Kozińska, nauczycielka języka polskiego i biblioteki (która nie tak dawno pracowała także w naszej szkole) dokonała prezentacji postaci jednego z najwybitniejszych poetów polskich – Juliana Tuwima. Poeta ten kochał język polski, często eksperymentował ze słowami, był bardzo wyczulony na ich brzmienie. W roku 2013 upłynęły dwie ważne rocznice związane z postacią autora Lokomotywy: sześćdziesięciolecie śmierci poety i stulecie jego debiutu literackiego, dlatego też ustanowiono go ROKIEM TUWIMA.
   Ciekawy i nowoczesny przekaz wiedzy, atmosfera kawiarenki, pyszne ciastka, ciepła herbata oraz obecność gimnazjalistów sprawiły, iż spotkanie zostało przez wszystkich uznane za niezwykle udane. VIa podziękowała za gościnę śpiewem kolędy PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM :-) 
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content