Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu LIST DO OJCA

0    W czerwcu br. uczniowie klas piątych naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie LIST DO OJCA. Celem tego przedsięwzięcia było „zwrócenie uwagi na ważną i trudną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa”. Dzieci pisały listy do ojców lub opiekunów, dziękowały, tęskniły, radowały się i smuciły… Patronat nad konkursem objął Marszałek Senatu RP, a w realizację projektu zaangażowało się trzydziestu dwóch polskich senatorów.
   Zgłosiliśmy największą liczbę uczestników. Sześćdziesięcioro uczniów w upalne dni czerwcowe pisało w skupieniu listy do swoich ojców.
   W połowie września poznaliśmy zwycięzców. Wśród nich był uczeń klasy 6b, Aleksander Roman, uczeń p. Iwony Szczuki, który zajął drugie miejsce w lubuskiej edycji konkursu. Wraz z pozostałymi laureatami poleciał samolotem do Warszawy, gdzie zwiedził gmach Senatu RP. Natomiast we wtorek, 27 września, w Lubuskim Teatrze dzieci, które napisały listy, uczestniczyły w uroczystej gali, podczas której wręczono nagrody czwórce finalistów. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do obejrzenia spektaklu na podstawie powieści przygodowej Rudyarda Kiplinga pt. „Księga dżungli”.
Piotr Pałac
   
fot. Piotr Pałac

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content