Podsumowanie konkursów krajoznawczych

   W piątek, 15 maja 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego oraz XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
   Celem w/w konkursu było pogłębianie wiedzy o miejscu zamieszkania, walorach krajoznawczo-turystycznych kraju, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   W XXII OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” (na szczeblu powiatowym) jury wyróżniło prace literackie naszych uczennic:

   1. Julii Niedzielan z kl. V a „Dzieje mojej rodziny”
   2. Aleksandry Urban z kl. V a „Moja rodzinna miejscowość”
   3. Emilii Miszkiel z kl. VI a „Z Kresów na Ziemie Zachodnie”.  

   Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, wręczone przez prezesa oddziału PTTK – Jerzego Grzecha, wiceburmistrza miasta Żary – Patryka Falińskiego oraz wicestarostę powiatu żarskiego – Małgorzatę Issel.
   Uczestnicy, którzy brali udział w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym otrzymali podziękowania za wkład i zaangażowanie, jakimi wykazali się podczas konkurencji turniejowych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!  

Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content