Piękno tkwi w oku patrzącego?

   Od marca bieżącego roku w naszej szkole działa koło fotograficzne. Na początku poznawaliśmy własne aparaty, ich funkcje i możliwości, p. Piotr Pałac zaś, opiekun grupy, dzielił się z nami swoimi uwagami na temat robienia zdjęć. Ale tak naprawdę… czekaliśmy na wiosnę! Aby nauczyć się fotografii, należy… fotografować. Metoda prób i błędów przynosi czasami lepsze rezultaty, aniżeli studiowanie podręczników. Gdy więc poczuliśmy, iż ta radosna pora roku zaczyna dokonywać dzieła ożywiania tego, co do tej pory spało, wyszliśmy w teren. Nauczyliśmy się, że trzeba dbać o tło zdjęcia. Słupy, krzaki, garaże, śmieci, bloki i tak dalej, i tak dalej – wszystko to zniknęło z naszych fotografii. Nie przysłaniamy też już obiektów, które chcemy uwiecznić, tak aby słońce mogło je oświetlić. Gdy robimy zdjęcia makro, wstrzymujemy na chwilę oddech – w ten sposób ograniczamy ruch ręki, co wpływa na ostrość obrazu. Przede wszystkim jednak, o czym była mowa wyżej, fotografujemy. Potem oglądamy wyniki naszej pracy, analizujemy błędy, uczymy się trudnej sztuki kadrowania.
   To dopiero początki. Daleko nam do lustrzanek i statywów. Liczy się jednak sama możliwość obcowania z przyrodą. Zastanawiamy się wspólnie, jak to jest: piękne są przedmioty, które fotografujemy, czy tez może piękno jest w nas, w naszych oczach?
   W maju będziemy mieli ręce pełne roboty, zieleń aż kipi, różnokolorowe kwiaty wołają. W czerwcu zaś chcemy wyruszyć w miasto, fotografując jego zabytki.
   Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć, których autorami są: Ola Cejko, Wiktoria Pacholska, Piotr Pałac.
Młodzi fotografowie
 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content