PIERWSZOKLASIŚCI W „PODRÓŻY PO EUROPIE”

   2 marca 2012 dzieci z klas pierwszych brały udział w warsztatach na temat Unii Europejskiej przygotowanych przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego działającego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Żarach. Młodzież z Ekonomika zabrała dzieci w „podróż po Europie”. Pierwszoklasiści poznali podstawowe informacje o Unii Europejskiej, wysłuchali legendy o Europie, dowiedzieli się o ciekawych miejscach, tradycyjnych potrawach, słynnych postaciach danego kraju, kompozytorach, popularnej muzyce, zwyczajach dotyczących powitania w różnych państwach europejskich, rozwijali sprawności ruchowe poprzez zabawy pochodzące z różnych krajów. Uczniowie uczestniczyli w zabawie pt.”Ciuchcia”, słuchali muzyki granej na instrumentach, poznali hymn Unii Europejskiej, zatańczyli wspólnie „Poloneza” oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennicy z liceum.
 
Zdjęcia: Arkadiusz Wołek 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content