Pierwszaki w indiańskiej wiosce Wokini

   8 października, po uroczystym pasowaniu, wszyscy uczniowie klas pierwszych, razem ze swoimi wychowawczyniami, pp. E. Siatkowską, W. Półtorak, I. Olszańską oraz K. Rewaj pojechali na wycieczkę do Przemkowa.
   Zwiedzili tam wioskę indiańską, wysłuchali fascynujących indiańskich legend oraz brali udział w grach i zabawach, nauce tańca i pieśni Indian.
   Wszystko odbywało się w scenerii Dzikiego Zachodu wśród malowniczych indiańskich namiotów „tipi”, w których znajdują się misternie wykonane przedmioty: stroje, broń, sprzęty codziennego użytku.
   Gry i zabawy, w jakich uczestniczyli uczniowie to ćwiczenia, które przygotowywały dzieci i młodzież w dawnych czasach do dorosłego życia. Każdy miał okazję spróbować swoich sił we wszystkich indiańskich konkurencjach. Nasi podopieczni wysłuchali też opowieści przy akompaniamencie prawdziwego indiańskiego fletu.
   Poznając życie i kulturę Indian, dzieci uczyły się szacunku do przyrody, zwierząt, dbania o Ziemię, którą ten lud traktował jak matkę.
   Było również ognisko, w trakcie którego pomalowano dzieciom twarze w barwy wojenne, na znak zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych, by zostać Indianinem. Przy okazji upieczono smaczne kiełbaski.
   Na zakończenie dzieci odbyły przejażdżkę bryczką po okolicy oraz zwiedziły Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Myśliwsko-Rybackiej, gdzie mogły zobaczyć spreparowane zwierzęta z całego świata. Umieszczone one były w swoim naturalnym środowisku: w górach, lasach czy afrykańskiej sawannie.
   Wszyscy, zadowoleni oraz pełni wrażeń po wycieczce, wrócili do domu.
Krystyna Rewaj, Wiesława Półtorak
fot. Krystyna Rewaj i Wiesława Półtorak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content