Pierwszaki w Biedrzychowicach

   5 października po uroczystym pasowaniu uczniów klas pierwszych wszystkie pierwszaki razem ze swoimi wychowawcami p. K. Ardelli, p. W. Bas, p. H. Kulbidą-Pietrzak i p. M. Majerską pojechały na wycieczkę do Biedrzychowic Dolnych.
   Biedrzychowice Dolne to wieś położona niedaleko Żar. Przez wieś prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Doliną Szypszyny z kilkunastoma 300-400 letnimi dębami i leciwymi klonami, którą przeszli uczniowie.
   Trasa miała długość 2km. Zaraz za Bieniowem wszyscy wysiedli z autokarów, podzielili się na 2 grupy (było 100 dzieci) i pod kierunkiem przewodników państwa Barbary i Mariana Motyl ruszyliśmy na trasę ścieżki. Pokonując trasę można było zobaczyć wiele ciekawych rzeczy np.:
– wał ziemny wczesnośredniowiecznego grodziska z VII w. i stary młyn nad Szyszyną,
– zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrody jest tam 6 pomnikowych dębów, klon pospolity o obwodzie 350cm, kasztanowce i sosna czarna.
   Największe wrażenie zrobił na wszystkich dąb o obwodzie 6m, obok którego znajduje się kamienna tablica i kamienny krąg. Dąb będzie miał niedługo nadane imię Maciek. Dzieci dowiedziały się też jakie ptaki tam bytują np.: dzięcioły, świergotki drzewne, jemiołuszki, wilgi, czyżyki, zięby, gile, kukułki, sójki, gawrony.
   Przejście tej ścieżki dla niektórych stanowiło nie lada wyzwanie, bo trasa była kręta i wąska. Czasami trzeba było przejść po kładkach i mostkach zbudowanych z bali drzewnych, ale wszyscy dali sobie świetnie radę. Po przejściu całej trasy wszyscy mogli odpocząć w zagrodzie przewodników. Było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy. Zmęczeni, pełni wrażeń i bardzo zadowolenie wszyscy wrócili do domu.

   Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami dziękują przewodnikom państwu Barbarze i Marianowi Motyl za cierpliwość, wyrozumiałość, gościnność i umiejętności zainteresowania uczniów ciekawostkami przyrodniczymi i nie tylko.

Ewa Witkowska
 
fot. Halina Kulbida-Pietrzak 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content