PICASSO a kręcone lody, czyli co słychać w Żaganiu

   Pojechaliśmy do Żagania w celu zobaczenia wystawy poświęconej słynnym malarzom XX w. O godzinie 14.20 wszyscy byliśmy gotowi do drogi, czekaliśmy tylko na panią Justynę. Udaliśmy się na przystanek autobusowy, na którym czekała na nas już pani Ania. W autobusie nikt się nie nudził. Bawiliśmy się, udawaliśmy, że objeżdżamy cały świat.
    Gdy dotarliśmy na miejsce, czekając na bilety wstępu, robiliśmy zdjęcia. Wreszcie weszliśmy do środka. O obrazach opowiedziała nam pani przewodnik. Mnie najbardziej podobały się obrazy Pabla Picassa. Ten uznawany za jednego z najwybitniejszych malarzy, najczęściej rysował kobiety oraz elementy cyrkowe. Dzieła, które mieliśmy okazję zobaczyć, były ciekawe.
   Gdy obejrzeliśmy obrazy, udaliśmy się na żagański deptak. Pogoda nam dopisała, dlatego skusiliśmy się na kręcone lody. Jednak każdy był głodny i kupliśmy dodatkowo: albo zapiekankę, albo frytki, albo hamburgera. Najedzeni ledwo doszliśmy do przystanku autobusowego. W drodze powrotnej oglądaliśmy zdjęcia, które zrobiliśmy wcześniej.
   Wycieczka była bardzo interesująca. Wszyscy cudownie się bawili, tylko szkoda, że czas tak szybko nam minął.
Małgorzata Buczyńska, kl. 5a

* * *
    O godzinie 14.45 wyruszyliśmy autobusem do Żagania. Podróż była krótka, więc o 15.30 byliśmy już przed Żagańskim Pałacem. Potem nasza opiekunka Justyna Salamon poprosiła przewodnik o oprowadzenie nas po galerii, w której zobaczyć było można prace Pabla Picasso, Juana Miró oraz Henri’ego Matisse’a. Rysunki były oszałamiające! Najbardziej urzekły mnie prace Pabla Picasso (ur. 25 października 1881 r. w Maladze w Hiszpanii, zm. 8 kwietnia 1973 r. w Mougins we Francji), który jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX w. Był przede wszystkim malarzem, ale zajmował się także rzeźbą, grafiką oraz ceramiką. Jego córką jest Paola Picasso. Jego talent odkrył ojciec, który był znakomitym rysownikiem. Prace Picassa z lat 1901 – 1904 określa się jako okres niebieski.
   Następnie poszliśmy na rynek, by coś zjeść. Jedliśmy lody, frytki oraz hamburgery. Gdy wszyscy się najedli, poszliśmy na przystanek. Na przyjazd autobusu nie czekaliśmy zbyt długo – tylko 10 min. Podczas drogi powrotnej oglądaliśmy zdjęcia i rozmawialiśmy o najciekawszych wydarzeniach.
   Moim zdaniem wycieczka była bardzo przyjemna.
Marlena Cudyk oraz Magdalena Węckowska, kl. 5A

GALERIA


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content