Pasowanie na ucznia – 4 października 2012 r.

   W Szkole Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie przedstawiciele samorządu uczniowskiego pasowali ich na uczniów. Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Odbyła się część artystyczna w wykonaniu klas pierwszych. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci dyplomów, zakładki do książki i ilustrację do wykonania w klasie.
   Na uroczystość pasowania przybył wiceburmistrz pan Edward Łyba oraz rodzice uczniów klas pierwszych.
W roku szkolnym 2012/2013 mamy trzy klasy pierwsze:

1a – p. Ewa Witkowska
1b – p. I. Wiącek
1c – p. G. Ćwikła

   Wszystkim uczniom życzę samych sukcesów, radości z poznawania świata, wspaniałych ocen i wiele zwycięstw w klasowych i szkolnych konkursach. Wychowawcom wysokich wyników nauczania i satysfakcji w pracy z uczniami. Rodzicom zadowolenia ze swoich pociech i jak najmniej z nimi zmartwień.
   Po uroczystości pasowania uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami udali się na wycieczkę do Biedrzychowic.

Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Irena Wiącek i Cezary Sułkowski

Pierwszaki w Biedrzychowicach
   4 października – po uroczystym pasowaniu uczniów klas pierwszych wszyscy uczniowie – pierwszaki razem ze swoimi wychowawcami i p. E. Witkowską, W. Mutwil, G. Ćwikłą i I. Wiącek pojechały na wycieczkę do Biedrzychowic Dolnych.
   Biedrzychowice Dolne to wieś położona niedaleko Żar. Przez wieś prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Doliną Szypszyny z kilkunastoma 300-400 letnimi dębami i starymi klonami, którą przeszli uczniowie. Trasa miała długość 2 km. Zaraz za Bieniowem wysiedliśmy z autokarów i podzieliliśmy się na 2 grupy (było 70 dzieci) i pod kierunkiem przewodników państwa Barbary i Mariana Motyl ruszyliśmy w trasę. Pokonując ją można było zobaczyć wiele ciekawych rzeczy np.:
– wał ziemny wczesnośredniowiecznego grodziska z VII w. i stary młyn nad Szyszyną
– zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrody – jest tam 6 pomnikowych dębów, klon pospolity o obwodzie 350 cm, kasztanowce i sosna czarna,
– miejsce obozowania taboru cygańskiego.
   Największe wrażenie zrobił na wszystkich dąb „Maciej” o obwodzie 6 metrów, obok którego znajduje się kamienna tablica i kamienny krąg. Pierwszaki dowiedziały się jakie ptaki tam bytują np.: dzięcioły, świergotki drzewne, jemiołuszki, wilgi, czyżyki, zięby, gile, kukułki, sójki, gawrony.
   Przejście tej ścieżki stanowiła dla niektórych nie lada wyzwanie. Trasa bowiem była wąska i kręta. Czasami trzeba było pokonać wijącą się rzekę Szyszynę przechodząc po kładkach i mostkach zbudowanych z drewnianych bali, ale wszyscy świetnie dali sobie radę. Po przejściu całej trasy wszyscy mogli odpocząć w zagrodzie państwa Motyl. Było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy. Nic tak nie smakowało dzieciom jak samodzielnie upieczona kiełbaska. Na deser było ciastko upieczone przez niektórych rodziców, którzy przyjechali z nami na wycieczkę. W zagrodzie przewodników dzieci miały okazję poznać również stare maszyny rolnicze np. pługi, brony, snopowiązałkę, koparkę do ziemniaków itp. Wszyscy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wrócili po wycieczce do domu.
Ewa Witkowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content