W uroczystości wzięli udział: Władze Miasta, przedstawiciele Stowarzyszenia Kresowiaków oraz członkowie Zarządu Krajowego Związku Kombatantów.
Czcząc pamięć i wydarzenia znaczące dla państwa i narodu polskiego, co miesiąc pod opieką wychowawcy społeczność uczniowska sprawuje pieczę nad miejscami pamięci narodowej. Oto jej harmonogram:
wrzesień – klasy szóste,
październik – klasy piąte,
listopad – klasy czwarte,
grudzień – klasy trzecie,
styczeń – klasy drugie,
luty – klasy pierwsze,
marzec – klasy piąte,
kwiecień – klasy czwarte,
maj – klasy trzecie,
czerwiec – klasy drugie.
Nasze działania mają na celu budzenie szacunku dla dokonań pokolenia, które swoim patriotyzmem i wielką ofiarnością budowało kulturę narodową, wzmacnianie postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży, a także zaangażowanie młodego pokolenia i społeczności lokalnej w opiekę nad miejscami pamięci narodowej znajdującymi się w ich otoczeniu.
Czym jest miejsce pamięci?
Zgodnie z pewnym zarzuconym projektem, to grób lub cmentarz wojenny; nieruchomość lub obiekt budowlany albo jego pozostałości, upamiętniające postaci lub wydarzenia znaczące dla Narodu i Państwa Polskiego; to także pomnik, krzyż przydrożny, kapliczka, kopiec, inny obiekt lub przedmiot związany z wydarzeniami lub postaciami znaczącymi dla Narodu i Ojczyzny, a w szczególności tablica pamiątkowa.
22 listopada o miejsca pamięci narodowej zadbała klasa 4 b.