Otwarcie stadionu OKRĄGLAK

   W sobotę, 11 października 2014 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w otwarciu nowo wybudowanego boiska OKRĄGLAK. Impreza została połączona z inauguracją Żarskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2014/2015 oraz rozpoczęciem realizacji projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych „W kibicowaniu łączymy pokolenia”.
   Ze szkoły, w kolorowych strojach godnych prawdziwego kibica, wyruszyliśmy o godzinie 10.00. Godzinę później wkroczyliśmy, tuż za orkiestrą, na boisko OKRĄGLAK, otwierając w ten sposób pochód reprezentacji wszystkich żarskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
   Po części oficjalnej, czyli poświęceniu obiektu przez księdza dziekana Stanisława Pojnara oraz przecięciu wstęgi przez p. Burmistrza Wacława Maciuszonka, murawa stadionu stała się sceną, na której wystąpili m.in. Krzysztof Golonka, mistrz świata w pokazach tricków piłkarskich freestyle oraz, porywając do zumby niemal wszystkich zebranych, p. Ewa Zarzycka.
   Następnie reprezentacje poszczególnych szkół wzięły udział w zawodach sportowych, w czasie których należało wykonać różnego rodzaju zadania, np. skoki na skakance, omijanie przeszkód czy strzelanie piłką do bramek. W tym samym czasie jury oceniało stroje i sposób dopingowania kibiców. Jednocześnie do walki stanęły też całe rodziny, nas reprezentowali Państwo Agnieszka i Norbert Góra wraz z dziećmi – Martyną i Jakubem.
   Czas spędzony na stadionie był doskonałą okazją do propagowania aktywnego stylu życia oraz kulturalnego i bezpiecznego kibicowania.
   Zapraszam do obejrzenia galerii.

Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content