Osiągnięcia i odznaczenia w „Jedynce” za rok szkolny 2008 / 2009

   Dzień Edukacji Narodowej to czas podsumowania osiągnięć Szkoły i podziękowanie nauczycielom za sumienną i twórczą pracę z uczniami. W minionym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr1 im. F. Chopina w Żarach nauczyciele starali się pogłębiać i rozwijać zainteresowania uczniów, a także realizowali 18 własnych programów innowacyjnych zatwierdzonych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
   Nasi uczniowie zajęli II miejsce w XXXVII Wojewódzkiej Olimpiadzie PTTK, II miejsce w Rejonowym Konkursie PCK, I m-ce w Powiatowym Konkursie Literackim Dzieci i Młodzieży, uczestniczyli w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”- ucz. Agnieszka Morżak, uzyskali wyróżnienie w Konkursie Literackim na opowiadanie fantastyczne pt. „Człowiek i cywilizacje”- ucz. Urszula Zielonka, ogłoszonym przez Uniwersytet Zielonogórski.
   Uzdolniona plastycznie ucz. Martyna Kunysz wystawiała swoje prace w Galerii Mała Kolebka, a także miała swój wernisaż w Bibliotece Gminnej w Mirostowicach Dolnych wraz z nauczycielem mgr A. Woźniakiem.
   Szczególnymi osiągnięciami możemy się poszczycić w sporcie: I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodzieży, II miejsce w Żarskiej Spartakiadzie Młodzieży i XIV w Wojewódzkiej Klasyfikacji Generalnej na 266 szkół województwa lubuskiego. Za osiągnięcia sportowe Nagrodę Burmistrza Miasta uzyskały: mgr Barbara Mantyk i mgr Elżbieta Jusińska.
   W Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach na wniosek Dyrektora Szkoły za wieloletnią, wyróżniającą i sumienną pracę uzyskali odznaczenia państwowe i resortowe:
   Złoty Medal za Sumienną Służbę I stopnia – mgr Kazimiera Ardelli i mgr Grażyna Ćwikła, Srebrny Medal za Sumienną Służbę II stopnia – mgr Honorata Kryszewska, mgr Wioletta Bas, mgr Tadeusz Kordylewski, mgr Halina Kulbida-Pietrzak, mgr Barbara Mantyk, mgr Małgorzata Stefaniak, Brązowy Medal za Sumienną Służbę III stopnia – mgr Izabela Żemojtel oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej – mgr Cezary Sułkowski.
   Za zasługi dla PCK z okazji 90-lecia istnienia tej organizacji medal otrzymała mgr Katarzyna Król .
  Wszystkim moim nauczycielom gratuluję i dziękuję, składam równocześnie życzenia dalszych sukcesów w trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela.
Dyrektor szkoły
Ewa Krauze-Michalska

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

Relacja

ANKIETA

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content