Okaż kulturę i chroń naturę!

   Takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr1 im. Fryderyka Chopina w Żarach.

   Obchody Ziemi poprzedzały lekcje o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej. Uczniowie wykonywali plakaty, układali hasła, siali i sadzili rośliny, przyrządzali zdrowe kanapki i sałatki. Spotkali się z dietetykiem i poznali zasady zdrowego odżywiania się, tak zwany „Talerz zdrowego żywienia”, przygotowali gazetki o tematyce zdrowotnej, z którymi zapoznali społeczność uczniowską.

   Dzień Ziemi w szkole trwał trzy dni, rozpoczął się apelem klas I-III. Klasy zaprezentowały piosenki i tańce o tematyce ekologicznej, przygotowały stroje, rekwizyty i hasła promujące nasze działania związane z ochroną przyrody. W kolejnym dniu uczniowie obejrzeli filmy poświęcone ochronie naszej planety Ziemi. Odbył się także konkurs „Z ekologią na Ty”, w którym brali udział uczniowie klas I-III. Reprezentanci klas rozwiązywali quizy, zagadki, krzyżówki i rebusy. Motywem przewodnim były „Latające motyle”.

   Celem konkursu było szerzenie zachowań proekologicznych wśród uczniów, utrwalenie i pogłębianie wiedzy w zakresie wiadomości związanych z ochroną środowiska naturalnego i jego mieszkańców.

   Uczniowie klas czwartych wykonali plakaty dotyczące roli pszczół dla środowiska naturalnego i człowieka. Na lekcjach przyrody i biologii poszerzali i utrwalali wiedzę dotyczącą ochrony środowiska.

   Podsumowaniem naszych działań było wspólne posadzenie drzew na terenie szkoły. Klasy pierwsze, drugie i trzecie posadziły oczary i araukurie. Każde drzewko zostało oznakowane odpowiednią tabliczką.

   Wszyscy jesteśmy częścią przyrody i do nas należy dbanie o nią i jej ochrona!

Z ekologicznymi pozdrowieniami
Honorata Kryszewska i Ewa Witkowska

fot. Ewa Witkowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content