Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   10 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie naszej szkoły, Paweł Grześkowiak z kl. 5c i Dominika Krzyżanowska z kl. 5c, wzięli udział w miejskich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”.
   Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Żarach – Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach i Komendy Straży Miejskiej.
   Celem konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wyboru składający się z 25 pytań.
   Jak podkreślali organizatorzy, temat nie należał do łatwych, a wszyscy biorący udział w konkursie wykazali się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa.
   Po ocenie prac, jury wyłoniło zwycięzców. Laureaci z rąk obecnej na konkursie Pani Burmistrz Danuty Madej, otrzymali cenne nagrody.
   Nasi uczniowie odnieśli sukces zajmując: I miejsce – Paweł Grześkowiak i II miejsce – Dominika Krzyżanowska.
   Uczniowie zakwalifikowani zostali do konkursu powiatowego, który odbędzie się 24 marca 2017 o godz. 10:00 w Komendzie Powiatowej PSP w Żarach.
   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Teresa Kamińska

fot. Teresa Kamińska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content