Obiady Stanisławowskie ma kartach historii

   W dniach 30.09 – 14.10.2010 uczniowie z klas I-VI wzięli udział w projekcie edukacyjnym i zarazem konkursie plastycznym zorganizowanym przez PZU pod hasłem Obiady Stanisławowskie ma kartach historii.
   Najpierw uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Bożenę Masłowską, dzięki czemu wniknęli w tło historyczne epoki Oświecenia. Następnie dzięki gościnności p. Cezarego Sułkowskiego odbyli wirtualną wycieczkę po salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Jako zadanie domowe uczniowie mieli zajrzeć do Wikipedii, poszperać po Internecie, poszukać w publikacjach wiadomości o postaciach okresu stanisławowskiego. I wreszcie przyszła kolej na najważniejsze: wykonanie na jednym z dwóch nadesłanych przez Organizatora arkuszy (100 x 140 cm!) ilustracji jednego z obiadów u Króla Stasia. Pomimo, że były zarysy jednej z sal zamkowych, można było puścić wodze fantazji.
   Pracę grupy w części plastycznej poprowadził p. Andrzej Woźniak. Podsunął pomysły, doradzał techniki… Nie obyło się bez niespodzianek: jeden z arkuszy –już z namalowanymi obrazami na scianie – uległ zalaniu . Ale to nic – był przecież drugi arkusz. Tylko, że pracę trzeba było rozpoczynać od nowa, a czas uciekał… Wykonawcy pracy działali jednak z zaangażowaniem i wytrwałością, niektórzy nawet w domach. Przez to również rodzice zostali zaangażowani w sprawę…
   W końcu praca została szczęśliwie ukończona. Wykonawcy i pierwsi widzowie (wśród nich pani Dyrektor) byli końcowym efektem zachwyceni.  Oryginał pracy został sfotografowany i droga internetową przesłany do Warszawy. W Galerii Konkursu, wśród innych prac nasza praca prezentuje się całkiem, całkiem.
Głosowanie internetowe w dniach: 25-29 października 2010 na stronie www.obiadystanislawoskie.pl
Andrzej Woźniak

 

fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content