Nordic walking w lesie

   W mroźny, kolejny dzień ferii zimowych Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich gościł grupę uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach. Młodzież spędziła w ośrodku czas nie tylko pożytecznie – poznając tajniki życia zimowego lasu, ale również przyjemnie i zdrowo. Na ścieżkę dydaktyczną „Na Wąwozach” grupa wybrała się z … kijkami. Marsz z kijkami, czyli nordic walking jest coraz popularniejszy. Badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walking pozwala osiągnąć korzyści zdrowotne, głównie usprawnienie układu oddechowego i krążenia oraz zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20-58 procent. Rozwija też mięśnie, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. W porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający nordic walking spala przeciętnie od 20% do 40% więcej kalorii. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy i równowagi podczas chodu w trudnym terenie. Teren ośrodka, a przede wszystkim ścieżka „Na Wąwozach” stwarza doskonałe warunki dla uprawiających tę dziedzinę rekreacji.

Fotorelacja Paweł Mrowiński

Artykuł zaczerpnięty ze strony Ośrodeka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

  

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content