No i wykrakaliśmy, a wiersz Juliana Tuwima pt. Mróz nam w tym pomógł…

  
   Nadeszły ferie, a wraz z nimi sroga, zła zima, która dostarczyła wszystkim wiele radości. Śniegu było po kolana, mróz szczypał, a okrycia zimowe w końcu się przydały. Górki zapełniły się saneczkarzami i narciarzami. Między blokami pojawiły się olbrzymie bałwany, niektórzy próbowali lepić rzeźby śniegowe. W innych miejscach można było zaobserwować pozostałości po twierdzach, w których najprawdopodobniej toczyły się bitwy na śnieżki. Oznacza to, że korzystaliście z uroków zimy. Naprawdę musiało być przyjemnie.
    Z końcem ferii zima cichutko i bezszelestnie odeszła. A my wróciliśmy do szkoły. Teraz z niecierpliwością oczekujemy wiosny. Zanim ona nadejdzie, przed Wami wiele wyzwań. Szóstoklasiści napiszą próbny sprawdzian. Chłopcy z wielu klas dostrzegli w kalendarzu datę 8 marca, która niegdyś była znakiem zapomnianego już dziś Dnia Kobiet, i obsypali swoje koleżanki kwiatkami i uśmiechami. Wkrótce rekolekcje. Panie katechetki wzięły się już do ich organizacji. A potem tylko czekać wiosny. O tym, w jaki sposób ją przywitamy w szkole, napiszemy za tydzień. Proponujemy Wam (szkoda, że te propozycje pozostają bez echa z Waszej strony), abyście napisali na stronę, jakie macie oczekiwania w związku z Dniem Wiosny. Być może warto uśmiechnąć się do Samorządu Uczniowskiego, by np. zorganizował zabawę, podobną do tej, która odbyła się w piątek tuż przed feriami. Pamiętacie, jak było fajnie. Dyskotekę prowadził profesjonalny DJ, a atrakcją były konkursy zorganizowane przez opiekuna Samorządu, panią Edytę Talarowaską. Wasze szczęśliwe, rozgrzane twarze utrwalił na zdjęciach pan Cezary Sułkowski. Fotorelację znajdziecie w Galerii.
    Zapraszamy do tworzenia przez Was banku pomysłów. Im będzie ich więcej, tym Dzień Wiosny w szkole może być ciekawszy.
Administratorzy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content