Nasz Żaruś w Czechach

   W ramach międzynarodowego projektu programu eTwinning: „Show me your Word – Mascots trip” wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Projekt ma na celu poznawanie innych państw oraz naukę języka angielskiego w ciekawy sposób. W tym roku szkolnym wysłaliśmy Żarusia, maskotkę znaną wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Krąży ona po Europie, odwiedzając szkoły w różnych krajach. Ostatnio przedstawiliśmy relację z wizyty w Chorwacji, a teraz otrzymaliśmy informację z Czech.

   Czesi przesłali nam podziękowania za prezenty – były to prace uczniów klasy 2a i 2c oraz mała maskotka przesłana razem z Żarusiem do ich szkoły.

   Czescy uczniowie mieli okazję do poznania naszego kraju i miasta. Ostatnio przesłaliśmy im interaktywny plakat, który stworzyliśmy podczas zajęć językowych w czasie ferii. Dla partnerów z projektu stworzyliśmy także gry interaktywne sprawdzające wiedzę na temat Polski.

Oto plakat:

   Otrzymaliśmy relację z Czech z tzw. Słonecznego Dnia, który organizowany jest w ich szkole co roku na początku wiosny. Żaruś był ich wyjątkowym gościem podczas tegorocznych obchodów.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji:

Izabela Mielniczek 
nauczycielka j. angielskiego

 

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content