Narodził się nam smok albo Czytajmy książki

   Klasy 4e, 5c, 5d, 6c i 7a rozpoczynają kilka razy w tygodniu lekcje języka polskiego od lektury wybranych tekstów.
   Klasa 4e skończyła poznawanie baśni angielskich, teraz rozpocznie się długa przygoda z pewnym hobbitem, który będzie musiał stanąć oko w oko ze Smaugiem, największą i najstraszniejszą plagą Trzeciej Ery świata stworzonego przez J.R.R. Tolkiena :-) 
   Skoro o smokach mowa… Nie wszystkie są takie złe. Klasy 5c i 5d w dalszym ciągu poznają przygody Eri, dziewczynki, która wraz z towarzyszami musi ustrzec małego smoka przed potężnym czarnoksiężnikiem Widukindem. Niedawno smok się wykluł, akcja przyspieszyła, pełno w niej niespodziewanych zwrotów, od kilku dni zastanawiamy się, co się stało z Kołatkiem, gnomem, który odciągnął uwagę dzikich smoków – waranów, by reszta mogła bezpiecznie przejść przez labirynt prowadzący do Skalnego Miasta. Eri tęskni za mamą, tatą i bratem, dlatego smok nosi imię jej brata.
   Klasa 6c poznaje krótkie Bajki filozoficzne zebrane i opatrzone komentarzem przez Michela Piquemala. Polecamy je każdemu, są pełne mądrości, zmuszają do refleksji, czasami zaskakują.
   Klasa 7a od niedawna poznaje życie Buby, tytułowej bohaterki książki Barbary Kosmowskiej. Sławni rodzice, brak czasu dla dorastającej córki, ta historia wciąga nas coraz bardziej.
   Warto czytać książki. Umberto Eco, wielki uczony i wielki pisarz, zauważył, że kto czyta, ten żyje podwójnie (życiem swoim oraz życiem poznanych książek).
Piotr Pałac


Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content