Mikołajkowo-bożonarodzeniowa wycieczka kl.3a i 3d

   Dnia 6 grudnia klasy 3a i 3d pod opieką p. M. Majerskiej, p. K. Król, p. M. Rupali i p. K. Ardelli, mimo niesprzyjającej aury, wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Kluczewa k/Wolsztyna – do Starej Chaty u Kowala.
   „Wujek Krzysiu”, jak kazał się nazywać właściciel gospodarstwa agroturystycznego, potrafił ciekawie i skutecznie zadziwiać dzieci swoimi opowieściami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali staropolskie tradycje, w których wyrastały kolejne pokolenia na wsi. Wśród poznanych umiejętności można wyróżnić chociażby takie jak przędzenie wełny czy robienie masła. Uczniowie poznali tajniki pracy kowala w kuźni, przy czym widzieli, jak wykuwa się podkowy, zobaczyli żelazko z „duszą”, a także poznali sposób jego funkcjonowania. Każda klasa otrzymała na pamiątkę „podkowę szczęścia”.
   Atrakcją była Wigilia, robienie ozdób choinkowych, pokaz zdobienia bombek, strojenie drzewka i wspólne kolędowanie z Mikołajem.
   Wielką frajdą były również niezwykłe zabawy podwórkowe na drewnianych hulajnogach i różnych pojazdach połączone z karmieniem kóz, owiec i królików. 
Kazimiera Ardelli

fot. Monika Majerska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content