Miesiąc bibliotek szkolnych

 
„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:
  • Wystawę fotograficzno-plastyczną pod hasłem „Czytanie to moja pasja”. Uczniowie na pracach plastycznych i zdjęciach wyrazili swoje zamiłowanie do książek i czytania. W przygotowaniu prac pomagali: p. A. Woźniak i P. Pałac.
  • Prezentację ulubionych książek z lat szkolnych nauczycieli, rodziców i naszych uczniów pod hasłem „Oni to czytali… One to czytają…”. Najpopularniejsze okazały się książki: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, seria książek o Harrym Potterze i „Opowieści z Narnii”.
  • Wystawę „Książka w poezji i sztuce”, której celem było przedstawienie motywu książki – symbolu nauki, mądrości i wiedzy w wierszach i na obrazach.
  • Zajęcia czytelniczo-literackie pt. „W świecie lektur”, których celem było wykazanie się znajomością książek i ich autorów. Zaś najzabawniejsze dla uczniów były zabawy literowo-słowne.
Zajęcia i wystawy cieszyły się dużą popularnością, co zapewne wpłynie na zainteresowanie biblioteką i jej zbiorami oraz na wzrost czytelnictwa w naszej szkole.
Jolanta Koch
fot. Cezary Sułkowski

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content