MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY dla klas I – III

   
   W październiku 2012 roku Burmistrz Miasta Żary w trosce o nasze miasto ogłosił ekologiczny konkurs plastyczny dla szkół podstawowych pod hasłem „Troszczę się o czystość swojego środowiska – Żary moje piękne czyste miasto” o tytule „Rady na odpady – ja segreguję, a ty? Ty też zbieraj selektywnie”. 10 stycznia 2013 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie I, II i III miejsca dla każdego przedziału klasowego. Z naszej szkoły II miejsce z klas pierwszych zajęła Daria Matuszczyk, a z klas III Paweł Bojakowski. Pozostali uczestnicy konkursu – 21 uczniów otrzymało wyróżnienia. Dnia 10.01.2013 r. odbyło się wręczanie dyplomów, nagród i upominków w sali konferencyjnej ratusza przez Burmistrza Miasta Wacława Maciuszonka i Wiceburmistrza Edwarda Łybę. Uczniowie dumnie i z powagą sytuacji odbierali nagrody. Nad całością czuwała Straż Miejska, a osobą prowadzącą była pani Teresa Kacprzak, która na zakończenie zwróciła uwagę, że odpadów mamy coraz więcej i trzeba coś z tym robić. Podkreśliła, że duża ich część może być poddana recyklingowi, czyli ponownemu wykorzystaniu, np. papier, szkło, plastik czy złom. Należy je tylko odpowiednio segregować. Dopełnieniem tego tematu była przygotowana wystawa prac plastycznych, którą dzieci chętnie oglądały.
   Gratuluję zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym i życzę dalszych ekologicznych sukcesów.
Kazimiera Ardelli
fot. Kazimiera Ardelli

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content