Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI w SP 1 w Żarach

   Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów. Powstała strona dotycząca obchodów dnia Kropki, na której umieszczane są dzieła znanych osób.
   Rok temu po raz pierwszy zorganizowałam Dzień Kropki w swojej klasie. A w tym zachęciłam swoje koleżanki z klas 1-3 do włączenia się w obchody tego dnia. Dzieci założyły ubrania w kropki. Razem z uczniami obejrzeliśmy film, przeczytaliśmy też książkę i wymyślaliśmy swoje prace z kropkami. W wielkich i małych kropkach rysowaliśmy to, co dla nas najważniejsze w życiu – rodzinę, przyjaźń, swoje zwierzątka, zdrowie. Była okazja do rozmowy o tym, co to znaczy pięknie żyć.
Wioletta Bas i nauczyciele klas I-III

fot. Julia Gruchot i Małgorzata Łukowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content