Maskotka z Grecji

 
   W ramach współpracy międzynarodowej wymieniamy się maskotkami z innymi europejskimi krajami. Pluszak z SP 1 pojechał do Hiszpanii, a pierwsza maskotka, która odwiedziła naszą szkołę, przyjechała z Grecji. Był to muł o imieniu Carry. Carry uczył nowych słówek podczas lekcji języka angielskiego. Razem z sympatycznym zwierzakiem dzieci dowiedziały się także, gdzie jest Grecja, jak wygląda jej flaga itp. Uczniowie poznali również grecki taniec sirtaki, znany z filmu Grek Zorba. Pierwszoklasiści tańczyli „zorbę”, utrwalając i ucząc się nowych angielskich słów. Film z lekcji wysłaliśmy do dzieci z Grecji, które także mają zatańczyć i przekazać nam swój film. Od Greków dostaliśmy już bajkę o upartym mule i sirtaki, która w zabawny sposób przybliżyła dzieciom kulturę tego kraju. W czasie zajęć koła języka angielskiego dzieci stworzą prezentację w tym języku o wizycie maskotki w SP 1 w Żarach. Zachęcam również do obejrzenia naszego plakatu interaktywnego o pluszaku z Grecji, filmów oraz zdjęć.
Izabela Mielniczek
nauczycielka j. angielskiego

fot. Izabela Mielniczek
      

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content