Maskotka z Francji w naszej szkole

   ”Show me your Word – Mascots trip” to projekt współpracy europejskiej naszej szkoły z innymi państwami. W ramach projektu wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Ostatnio dzieci mogły poznać bliżej Francję, gdyż gościliśmy świstaka (la marmotte) z tego kraju. Jak dowiedzieliśmy się z dziennika podróży, uczniowie z Francji wybrali właśnie to zwierzątko, ponieważ jest ono symbolem regionu Francji Haute-Savoie, z którego pochodzą. Świstak ma na imię Edelweiss, czyli szarotka – roślina, która jest symbolem Alp. W tych górach mieści się ich szkoła, nazywa się Triolet, Minzier. Leży ona w pobliżu miasta Annecy. Okazało się, że nasi koledzy z Francji mieszkają blisko granicy z Szwajcarią i Włochami. Wielu ich rodziców pracuje w Genewie, dużym szwajcarskim mieście.

   Wizyta maskotki stała się inspiracją do wielu działań. Świstak przekazał dzieciom podstawowe informacje o Francji, np. gdzie leży ten kraj, jak wygląda jego flaga itp. Uczył także angielskich słówek dotyczących rodziny w klasach czwartych, a klasy 2A i 2C zaprojektowały nowe stroje dla zwierzątka, ćwicząc nazwy ubrań po angielsku. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć prace dzieci i przysłane nam prezenty oraz nauczyć się nowych słów po angielsku. Zachęcam do obejrzenia zdjęć przedstawiających wizytę maskotki oraz zapoznania się z materiałami o Francji i szkole partnerskiej. Zapraszam także do odwiedzenia strony projektu:
 

alt
Izabela Mielniczek

Z dziennika podróży maskotki:

fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content