Maraton filmowy w czasie ferii zimowych 2016

   W dniach 18-20 stycznia 2016 r. uczniowie SP 1 w Żarach brali udział w maratonie filmowym. W sumie filmy obejrzało prawie dwadzieścia osób. Codziennie od godz. 9 do godz. 15, mimo trzaskającego mrozu za oknami, spotykaliśmy się w gabinecie 304b, by na tablicy interaktywnej przenieść się w czasy Trzeciej Ery świata stworzonego przez ojca literatury fantasy – J. R. R. Tolkiena.
   Obejrzeliśmy rozszerzone wersje Hobbita i Władcy Pierścieni. Przy okazji przypomnieliśmy sobie cechy literatury fantasy. W czasie wspólnego oglądania ekranizacji powieści Tolkiena uzmysłowiliśmy sobie, iż nie trzeba być bogatym, wpływowym lub w jakiś inny sposób wielkim. Dzielne hobbity – Bilbo, potem Frodo, Samwise, Peregrin, Meriadok – istoty małe, słabe, lecz szlachetne, odważne i dzielne, pokonały zło. Wystarczy dobra wola i przykładne życie, by ten świat nie pogrążył się w ciemności nienawiści.
   Za filozofa maratonu uznaliśmy króla Théodena, który w Dwóch wieżach i Powrocie króla wciąż podsumowywał świat pełen nienawiści. Lecz i tak stawał do walki, nie poddawał się.
   Z przymrużeniem oka obserwowaliśmy wyczyny Legolasa, które bardziej pasują do gier zręcznościowych, a nie filmu.
   Z wersji rozszerzonej Hobbita dowiedzieliśmy się, że ojciec Thorina Dębowej Tarczy przeżył bitwę o Morię, niestety, został zabity przez ducha Saurona.
   W sumie spędziliśmy na oglądaniu 18 godzin. Prześledziliśmy dzieje Pierścienia Władzy. Stwierdziliśmy, że niedobrze jest pragnąć bogactwa i owej władzy, bo zawsze prowadzą one do zaślepienia i życia w zniewoleniu.
Piotr Pałac


broszura – maraton filmowy

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content