Lukrowanie pierników – udział klasy 4b w warsztatach


Dnia 14 stycznia 2022 r. (piątek) uczniowie klasy 4 b uczestniczyli w warsztatach- Lukrowanie pierników, zorganizowanych przez Muzeum Pogranicza Śląsko Łużyckiego w Żarach. Prowadząca warsztaty Pani Kasia zapoznała uczniów z procedurą powstawania pierników, specyfiką przypraw oraz innych składników. Następnie rozdała uczniom pierniczki o różnych kształtach, które to uczestnicy ozdabiali kolorowym lukrem, posypkami- było przy tym wiele zabawy i radości,każdy starał się wykazać kreatywnością (pomysłem). Pięknie udekorowane pierniczki, zostały zapakowane w woreczki celofanowe, które były nie tylko słodką przekąską, ale też prezentem dla bliskiej osoby. Dziękujemy Dyrekcji muzeum za zorganizowanie i możliwość wzięcia udziału w tak kształcących i rozwijających pasję – warsztatach oraz Pani Ani za opiekę nad nami i uczniami.

Uczniowie kl. IVb z wychowawcą

Fabryka pierników

fot. Anna Andrukiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content