Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy koło Zielonej Góry

   W środę, 28 października 2015 r., uczniowie klas IV SP 1 w Żarach uczestniczyli w lekcji muzealnej „Archeologia – podstawowe pojęcia, praca archeologa, rodzaje stanowisk archeologicznych”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z pojęciem archeologia, pracą archeologa, przedstawienie powiązania między archeologią a historią jako naukami pokrewnymi oraz ukazanie roli muzeum w przekazywaniu wiedzy historycznej. Po zajęciach uczniowie obejrzeli ekspozycje archeologiczne:

Ekspozycja czasowa
„ZAGINIONE- OCALONE” – szczecińskiej kolekcji starożytności pomorskich. Wystawa czasowa przedstawia najnowsze znaleziska archeologiczne.

Ekspozycje stałe
Łowcy i rolnicy epoki kamienia na Środkowym Nadodrzu.
Wicina – gród metalurgów sprzed 2500 lat.
Środkowe Nadodrze u schyłku starożytności.

   Lekcje muzealne to jedna z form zajęć w procesie dydaktyczno–wychowawczym. Są źródłem spostrzeżeń potrzebnych do rozwoju myślenia uczniów, rozbudzają zainteresowania historią i przywiązanie do regionu.

Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content