Lekcja historii z panem Józefem Seńków

   Dnia 19 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedził pan Józef Seńków – Prezes Związku Koła Sybiraków nr 7 w Żarach. W spotkaniu wzięli również udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych oraz panie Honorata Kryszewska i Bożena Masłowska.
   Pan Józef opowiedział nam historię swojego pobytu na Syberii. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła opowieść o okrutnych warunkach, w jakich musiał tam żyć. Na tej „nieludzkiej ziemi” bez przerwy brakowało jedzenia, odzieży, leków, tylko nieliczni przeżyli ten dramat. Na szczęście po wielu latach wygnania nadszedł dzień powrotu do Polski.
   To interesujące spotkanie skończyło się w miłej atmosferze oraz gromkimi brawami. Uczniowie wręczyli naszemu Gościowi dyplom i kwiaty.
   Tę ciekawą lekcję historii zorganizowała pani Bożena Masłowska.

   Swoistym zwieńczeniem spotkania był międzyklasowy konkurs, który odbył się 23 lutego – ŻARY NA PRZESTRZENI WIEKÓW. I miejsce zajęła klasa 4c, II miejsce klasa 4b, III miejsce – 4a. 

Piotr Pałac, Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content