Krótko, zwięźle i na temat

   Prosta konstatacja: nie mamy już wpływu na to, co się wydarzyło. Jeśli komuś w poprzednim semestrze powinęła się noga, będzie to mógł naprawić. Każdy z nas dostaje właśnie kolejną szansę, ponad pięć miesięcy nowiuśkiego półrocza. Świeże, pachnące, zupełnie jak tort z truskawkami lub jabłecznik. 
   Dobrze znamy swoje słabe strony, wiemy, co trzeba zmienić, więc… zmieńmy to! Co byście powiedzieli, gdyby zaproponowano Wam, żebyście zamienili się w człowieka-orkiestrę? Kto to taki? To ktoś, kto potrafi pomóc rodzicom w rozlicznych pracach domowych, ktoś, kto się uczy, inwestuje w siebie, ktoś, kto dzięki rzetelnemu wypełnianiu obowiązków staje się cierpliwy w dążeniu do celu, umie zorganizować pracę, umiejętnie rozdzielić obowiązki od przyjemności. To wreszcie ktoś, kto rozwija swoje pasje i talenty – do tego stopnia, że „zaraża” nimi całe otoczenie. Istnieje taki człowiek-orkiestra? Tak, sami zobaczcie, zapraszam do obejrzenia całego filmu:
 

   Zauważyliście? Śmieje się, przepełnia go radość, mimo że gra na wiolonczeli wymaga zapewne wielu wyrzeczeń, a już na pewno całych godzin treningów. Wyrzeczenia, trudy, nieprzyjemna nauka, ale efekt końcowy… C`est formidable! That’s great!
Bądźmy w drugim semestrze jak człowiek-orkiestra!
Piotr Pałac

PS Miało być krótko i zwięźle, a wyszło jak zawsze: na temat  

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content