Koło filmowe – spotkanie trzecie

   W środę, 28 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się trzecie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Powrót do przyszłości I w reżyserii Roberta Zemeckisa.
   Zaznaczyć trzeba, iż film bardzo spodobał się zebranym, na twarzach uczniów opuszczających salę widoczny był uśmiech, większość zapowiadała zapoznanie się z kolejnymi częściami trylogii. Szalony naukowiec Emmett Brown, beztroski Martin McFly, seria śmiesznych scen – to musiało wzbudzić sympatię dzieci.
   Przy okazji projekcji tego filmu utrwaliliśmy wiadomości dotyczące s.f., dowiedzieliśmy się także, co to jest trylogia, komedia, poznaliśmy rodzaje komizmu oraz… dane techniczne DeLoreana DMC-12, czyli wehikułu przenoszącego bohaterów w czasie.
   Powrót do przyszłości, mimo iż jest komedią, skłania do przemyśleń iście filozoficznych. Martin zmienił przeszłość, co miało wpływ na poprawę bytu jego rodziny. My nie mamy możliwości naprawiania błędów w przeszłości, możemy jednak wyciągać z nich wnioski i próbować więcej ich nie popełniać. Zawsze warto naprawiać, nigdy burzyć!
   Na koniec uczniowie otrzymali karty pracy, wkrótce dowiemy się, czy – gdyby mogli – woleliby odbyć podróż w przeszłość lub przyszłość oraz co by tam zrobili.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content