Koło filmowe – spotkanie pierwsze

   Znam człowieka, który nie wyobraża sobie oglądania swojego ulubionego filmu AMADEUSZ Miloša Formana poza kinem. Duży ekran, ciemność, niesamowite nagłośnienie – to jest to! My, dwudziestoosobowa drużyna oglądająca w czwartek, 30 września 2015 r., w gabinecie 304b SP 1 w Żarach ostatnie dzieło reżysera Petera Jacksona HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII, również czuliśmy się jak w kinie. Tablica interaktywna, przytargane głośniki z subuferem i rolety w oknach – jak w kinie!
   Przez ponad dwie i pół godziny przebywaliśmy w Śródziemiu, świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena, ojca literatury fantasy. Towarzyszyliśmy Bilbo Bagginsowi w jego niezwykłych przygodach z końcowych rozdziałów książki HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM, lekturze szóstoklasistów.
   Uczniowie w skupieniu oglądali opowieść o poświęceniu, honorze, przyjaźni i skutkach zaślepienia przez chciwość. Ostatnie sceny – giną Kili i Fili oraz Dębowa Tarcza – wywołały łzy. Zobaczyliśmy, czym jest prawdziwa przyjaźń. Płacz Włamywacza nad ciałem Thorina oraz milczenie Gandalfa, który nie śmiał nic powiedzieć dzielnemu hobbitowi – dały nam sporo do myślenia.
   Po projekcji porozmawialiśmy nad cechami literatury fantasy, porównaliśmy ją do literatury science fiction oraz krótko omówiliśmy jedne z ostatnich słów króla krasnoludów: „Gdyby ludzie bardziej cenili dom niż złoto, ten świat byłby o wiele piękniejszy”.
   I z tym powróciliśmy do naszych domów. Tęskniąc za światem bohaterów.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content