Koło filmowe – spotkanie dziesiąte

   W piątek 18 listopada 2016 r. blisko 30 osób zebrało się w sali 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć słynny film Mikołajek Laurenta Tirarda.
   Przypomnieliśmy sobie zagadnienie adaptacji filmowej, staraliśmy się porównać przygody Mikołajka oraz jego kolegów zawarte w serii książek autorstwa René Goscinny’ego (ilustracje: Jean-Jacques Sempé).
   Uśmialiśmy się do łez! Obawy przez ewentualnym rodzeństwem, potem miłość do niego, szkolne sprawy, na przykład zastępstwo, skarżenie, przekazywanie informacji w czasie lekcji oraz same postaci. W każdej klasie są: Mikołajek, Alcest. Euzebiusz, Rufus, Maksencjusz, Kleofas, Ananiasz… To chyba dlatego seria książek o tych urwisach cieszy się taką popularnością, mimo upływu lat oraz różnic między dawną i współczesną szkołą – nic się nie zmieniło.
   A za tydzień – historia chłopca, który dopiero po serii przygód zrozumiał, co to znaczy być człowiekiem.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content