Koło filmowe – spotkania dziewiętnaste i dwudzieste

   17 i 24 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbyły się kolejne spotkania koła filmowego. Tym razem obejrzeliśmy filmy Ósmoklasiści nie płaczą (to już jego druga projekcja, pierwsza miała miejsce w czasie ferii zimowych) oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.
   Pierwszy z nich, dotykający poważnych spraw miłości, przyjaźni oraz śmiertelnej choroby i nadziei, zebrał w gabinecie 304b prawie dwudziestoosobową grupę miłośników kina. Drugi, krytykowany, oceniany bardzo krytycznie, zgromadził przed tablicą interaktywną większą grupę odbiorców. Mimo wszystko wygrywa komercja, szafowanie bohaterami.
   Ósmoklasiści nie płaczą zmusza do refleksji nad swoim życiem, nad tym, co w nim naprawdę ważne oraz nad swoim zdrowiem, o które trzeba dbać już teraz. Film o superbohaterach… cóż, przez dość długi czas nie wiedzieliśmy, o czym jest ten obraz. W pewnym momencie zrobiliśmy przerwę, by przez kilka minut wyjaśniać, o co chodzi. Rację miał Mel Gibson, który po obejrzeniu przygód Batmana i Supermana powiedział, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Z jednym możemy się zgodzić – krytycy filmowy i my uważamy, że najlepiej wypadł w tym dziele Ben Affleck, czyli Batman.
   Dwa filmy, dwa światy, dwa systemy wartości. Zdecydowanie wybieramy kino budzące niepokój, aniżeli usilne próby łączenia w jednym obrazie dużą ilość postaci superbohaterów. Co nas w sumie obchodzi „walka” Marvela z DC?
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content