Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze

   W piątek, 22 września 2017 r., w gabinecie 304b zebrało się dwadzieścioro troje uczniów, by wspólnie obejrzeć pierwsze filmy braci Lumière oraz obraz Danny`ego Boyle`a, zdobywcę ośmiu Oskarów – SLUMDOG. MILIONER Z ULICY.
   Uczniowie zapoznali się z pierwszymi filmami w historii kina – m.in. Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, Śniadanie, Partyjka, Polewacz polany (uznawany za pierwszy film fabularny) oraz Wjazd pociągu na stację w La Ciotat.
   SLUMDOG. MILIONER Z ULICY był dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem. Nie spodziewali się bowiem, poza historią opowiedzianą w obrazie, że mogą istnieć na ziemi miejsca, gdzie dzieci mieszkają na ulicy, niczego nie mają, nawet rodziców i są po prostu bardzo biedne.
   W piątek, 29 września, kolejny film o zdolnym dziecku – AKEELAH I JEJ NAUCZYCIEL. Zapraszam uczniów klas IV-VII.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content