Konkurs czytelniczo-ekologiczny Gang Słodziaków

   Nasza szkoła przyłączyła się do konkursu czytelniczo – ekologicznego Gang Słodziaków. Konkurs przeznaczony jest dla klas 1-3. Uczniowie klas 2 i 3 codziennie czytają przygody leśnych bohaterów,otrzymują za to nagrodę od nauczyciela w postaci naklejki na słodziakowej karcie. Ponadto chętne klasy wykonują prace konkursowe Magiczne Drzewo wykorzystując do tego surowce wtórne. Biblioteka szkolna organizuje zajęcia czytelnicze “Piątkowe przygody ze słodziakami”, podczas których głośno czytany jest fragment książki R. Piątkowskiej “Gang słodziaków”. Na zajęciach uczniowie przygotowują dekoracje na uroczystosć szkolną Dzień Głośnego Czytania, który odbędzie się 29 października 2019 r. . Będzie to nietypowe wydarzenie, ponieważ odwiedzi nas leśnik, który poinstruuje uczniów jak zasadzić drzewo dąb. Uczniowie oprócz zajęć ekologicznych, głośnego czytania, będą wykonywać leśną polanę z surowców wtórnych. Najlepiej czytający uczniowie z klas 2 i 3odwiedzą klasy 1 i zaprezentują kunszt pięknego czytania najnowszej książki “Gangu słodziaków”. Jesień to wspaniały czas na odwiedziny biblioteki, w której na prawdę możesz przeżyć niepowtarzalną przygodę czytelniczą nie tylko z Gangiem Słodziaków. Serdecznie zapraszamy
Panie bibliotekarki

fot. Anna Andrukiewicz

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content