Kółko filmowe – spotkanie trzecie

   W piątek, 30 października 2016 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach spotkało się pięćdziesięcioro dwoje uczniów klas IV-VI, by poznać kolejny gatunek filmowy – horror. Obejrzeliśmy, za zgodą rodziców, film Lustra.
   Horror to wariant filmu grozy, też ma straszyć, lecz dotyczy spraw, które nie mają miejsca w naszym świecie. Jest więc rodzajem fantastyki wspomnianego filmu grozy. Dodatkowym novum jest drastyczność scen, które wręcz budzą obrzydzenie. Ludzie jednak wymyślili horror, by w różnorodny sposób spędzać wolny czas.
   Film Lustra, z dobrą obsadą, porusza zresztą bardzo ciekawy temat, który przewijał się przez kółko filmowe w roku szkolnym 2015/2016: prawdziwość tego świata. Na jakiej podstawie możemy twierdzić, że otaczająca nas rzeczywistość jest prawdziwa? Jak tego dowieść?
   Film bardzo podobał się zebranym, przypomnijmy, tydzień poprzedzający to spotkanie, to czas zgłaszania propozycji uczniów. Prowadzący długo nie mógł się zdecydować – w końcu wybór padł na wyższą półkę horrorów – właśnie Lustra.
   7 października kolejne spotkanie koła filmowego. Zapraszam na wyprawę po Świętego Graala…
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content