Kółko filmowe – spotkanie piąte

   W piątek, 14 października 2016 r., ponad trzydzieścioro uczniów zasiadło przed tablicą interaktywną w gab. 304b SP 1 w Żarach, by obejrzeć film E.T. w reżyserii Stevena Spielberga. To już trzecie spotkanie z tym twórcą.
   Przed projekcją omówiliśmy cechy filmu s.f., porozmawialiśmy też chwilę o Kosmosie – odległościach, jego ogromie, gwiazdach i ich świetle na nocnym niebie, prawdopodobieństwie istnienia życia pozaziemskiego. Nawet jeśli jest gdzieś jakaś cywilizacja lub inne formy życia – problemem staje się odległość. Obecnie nie dysponujemy napędem, który pozwoliłby przemieszczać się w przestrzeni kosmicznej szybko i na znaczne odległości. Układ Słoneczny, kojarzony jako uporządkowany zbiór planet, w rzeczywistości tak nie wygląda, a na dotarcie do Neptuna czy granicy układu – potrzeba kilkudziesięciu lat.
   Film – niezwykle ciepły, rodzinny, pełen humoru i przygód – bardzo podobał się zebranym.
   Zainteresowanym dorosłym polecam książkę – starą, lecz wciąż bardzo cenioną – ze słynnej serii PIW “+-nieskończoność” Hoimara von Ditfurtha pt. “Dzieci wszechświata”. Po ciężkawym wstępie robi się ciekawie, można pogłębić wiedzę o otaczającym nas Kosmosie (wciąż do kupienia na różnych stronach za niewielką sumę).
   Zdjęcia okładki książki i plakatu filmu – z zasobów Internetu.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content