Kółko filmowe – spotkanie dziewiąte

   W czwartek, 10 listopada 2016 r., bez mała czterdzieścioro uczniów klas 4-6 zebrało się w gabinecie 304b Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, by obejrzeć na tablicy interaktywnej film Tima Burtona Charlie i fabryka czekolady (na podstawie genialnej powieści-lektury szkolnej Roalda Dahla).
   Z wielkim skupieniem oglądaliśmy ten obraz. Pan Wonka ukarał czworo dzieci, które znalazły w swoich czekoladach zaproszenie do jego fabryki. Żucie gumy, zadufanie w sobie, rozkazywanie dorosłym, obżarstwo, uwielbienie dla świata gier komputerowych i przemocy – to ich główne problemy. Tylko Charlie, biedny chłopiec, umiał docenić gościnę gospodarza i… nie chciał fabryki, ponieważ wolał zostać ze swoją rodziną. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że sam pan Wonka… Lecz nie zdradzajmy szczegółów. Kto ciekaw zakończenia, niech sięgnie po książkę, potem może obejrzeć film.
   Oryginalny, pełen kolorów i szaleństwa obraz Tima Burtona, muzyka Danny`ego Elfmana, wspaniała gra Johny`ego Deppa – nie ma lepszej zachęty. Ale najpierw książka!

   Od kilku tygodni (aż do marca) oglądamy w czasie koła filmowego ekranizacje wybranych lektur szkolnych.

Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content