Kółko filmowe – spotkanie siódme

   W środę, 16 grudnia 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się siódme spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film 20000 mil podmorskiej żeglugi w reżyserii Richarda Fleischera. Na seans przybyło prawie dwadzieścioro uczniów.
   Kapitan Nemo, dowódca okrętu podwodnego Nautilus, atakuje jednostki nawodne, ponieważ przewożą one ładunek, który służy do produkcji broni. Film jest próbą ukazania walki jednostki z kolonializmem, wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną. Już kilka metrów pod wodą rozpoczyna się wolność, możliwość samodzielnego decydowania o swoim losie. Czy można jednak samodzielnie wymierzać sprawiedliwość? Pytaliśmy już o to w czasie projekcji Piotrusia i wilka.
   Film, mimo iż upłynęło od jego premiery 61 lat, mimo widocznych, nieporadnych jeszcze efektów specjalnych, bardzo spodobał się zebranym.
   Tekst powieść Juliusza Verne`a można zdobyć tutaj: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/20-000-mil-podmorskiej-zeglugi/
   Polecamy stronę wolnelektury.pl
Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content