Kółko filmowe – spotkanie czwarte

   W środę, 4 listopada 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się czwarte spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Piotruś i wilk w reżyserii Suzie Templeton.
   Piotruś i wilk to trwający około 30 minut lalkowy film krótkometrażowy, który treścią nawiązuje do muzycznej bajki Sergiusza Prokofiewa, wykorzystanej zresztą w obrazie. Piotruś, oddzielony od świata wysokim płotem, marzy o wyjściu na zewnątrz. Towarzyszą mu w tym Kaczuszka i Ptaszek. Pojawienie się wilka niszczy sielski spokój przyjaciół. Zwierzę zjada Kaczuszkę, Piotruś chce złapać wilka. Gdy mu się to udaje, przypomina sobie, że wcześniej jeden z Myśliwych bardzo źle go potraktował. Przypomniał sobie także o kocie Dziadka – każdy chciał komuś wyrządzić krzywdę. Myśliwy jemu, kot Ptaszkowi, Wilk kotu, a wcześniej przecież zabił Kaczkę. Trzeba było przerwać tę postępującą nienawiść i wrogość. Piotruś, ku zdziwieniu wszystkich, uwolnił schwytanego wilka w mieście i pozwolił mu wrócić do lasu. Przeciwstawił się złu, które rodzi kolejne zło. Udowodnił, że dobro może i musi je zwyciężać.
   Uczniom bardzo spodobała się ta krótka bajka, dowiedzieli się także, co to jest film krótkometrażowy i lalkowy, stwierdzili, że bardzo trudno jest w życiu nie pragnąć zemsty.
Piotr Pałac

alt
 
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content