Klasowy Konkurs Czytania w 1 a

   Dnia 8 maja 2014 r. w klasie 1a odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców, w czasie której odbył się Klasowy Konkurs Czytania. Składał się on z 3 etapów, wzięło w nim udział 12 uczniów.
   W pierwszym etapie dzieci odpowiadały na pytania po cichym przeczytaniu tekstu. Drugi etap to prezentacja dowolnych fragmentów książek przygotowanych przez uczniów.
   Po tym etapie jury, czyli zebrani rodzice wraz z wychowawcą, wyłonili 8 uczestników, którzy czytali nieznany wcześniej tekst, przygotowany przez nauczyciela. Walka była zacięta, szczególnie o II i III miejsce. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców.
   Bezkonkurencyjny okazał się Adam Sobczak, który zdobył komplet punktów – 30. Drugie miejsce z wynikiem 29 pkt. zajął Mateusz Pasławski. Na miejscu trzecim uplasowali się Dawid Najdek i Dawid Kiziok.
   Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i zakładki. Lekcja była emocjonująca i dała rodzicom możliwość skonfrontowania umiejętności ich pociech z innymi dziećmi. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i pokazanie dzieciom – zgodnie z przyświecającym mottem tego konkursu – że: „Książka jest jak mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.
Wychowawca klasy 1a
Ewa Siatkowska

fot. Ewa Siatkowska

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content