Karp, żyłka i upominki

  W środę, 5 grudnia 2012 r. odbyło się szóste spotkanie koła wędkarskiego, które działa przy Szkole Podstawowej nr 1. Oprócz upominków ufundowanych przez sklep „Zoo Park-Raja” w Żarach i nasze koło PZW nr 3, adepci poznali także „wigilijną” rybę – karpia. Nieobca już uczniom budowa tej ryby, a i odpowiedzi na pytania, skąd i w jaki sposób karp znalazł się w naszych wodach, są znane. Po teorii przyszła kolej na praktykę, czyli zmagania z żyłką. Ćwiczyliśmy z dziećmi wiązanie wcześniej poznanych węzłów, tak aby na wiosnę, podczas spotkań nad wodą, każde z nich mogło samodzielnie montować własny zestaw wędkarski. Upominki, które otrzymali uczniowie, były skromne, „wędkarsko-słodkie”, lecz sprawiły im wiele radości. Zawartość paczki stanowiły: spławik, ciężarki, wafelek, soczek oraz plakietki z logo szkółki, prezent od Starostwa Powiatowego w Żarach. Następne spotkanie koła odbędzie się 19 grudnia o godz. 16:15, jak zwykle w klasie 103b. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się do szkółki wędkarskiej, macie na to czas do końca pierwszego semestru. Organizatorzy koła składają najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne jego uczestnikom oraz Pani Dyrektor, dr Ewie Krauze-Michalskiej. To dzięki jej uprzejmości zajęcia koła wędkarskiego mogą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach. Bieżące informacje z działalności szkółki i zdjęcia można znaleźć na stronie: akademia-moczykija.zgora.pl
Z wędkarskim pozdrowieniem
Piotr Drzus

fot. Piotr Drzus

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content