Jestem, więc nie śmiecę

   W piątek, 20 września 2013 r., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach włączyli się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”. W tym roku dbającym o czystość towarzyszyło hasło “Odkrywamy Czystą Polskę”. Ze szkoły wyruszyliśmy po trzeciej lekcji i udaliśmy się w różnych kierunkach. Cel był oczywisty i jasny – sprzątać to, co na co dzień, świadomie lub nie, wyrzucamy. Nieważne, drobny papierek po cukierku, puszka po napoju czy duże opakowanie po chipsach – wszystkie napotkane na drodze śmieci wylądowały w naszych workach. Dzieci chętnie, z energią i uśmiechem na twarzach – co widać na zdjęciach! – zaangażowały się w zbieranie nieczystości. Na koniec grupa, której towarzyszyłem z aparatem, rzucała w niebo liście. Odrobina powietrza i ruchu zawsze poprawiają samopoczucie.
   Jestem, więc nie śmiecę. Jestem, żyję tu, na Ziemi, w Europie, w Polsce, dbam o środowisko, dbam o estetykę miejsca zamieszkania. Czy to ładny widok – papiery, plastiki, butelki, folie leżące gdzie popadnie? Na to pytanie nie trzeba odpowiadać.
Piotr Pałac
fot. Piotr Pałac

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content