Jest zima, ferie tuż, tuż…

 
Drodzy Uczniowie… i Rodzice!
   Zima wspaniała! Jest dużo śniegu i względny mróz. Kierowcy, wiadomo, narzekają. Ale nie Wy! Za parę dni będziecie mieć ferie. Jeżeli pogoda będzie nadal sprzyjała, proponuję Wam… sanki, narty, łyżwy, bitwy śnieżkami, spacery z rodzicami, robienie ciekawych zdjęć i obserwację przyrody. Smutno się robi, gdy przechodzi się koło górki w parku przy Alei Jana Pawła. Spytacie, dlaczego? Ano dlatego, że mimo sprzyjających warunków nie ma tam dzieci z saneczkami, rodziców z maluchami. A Wy wolicie siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Wolicie tracić wzrok, tyć, być słabeuszami chorującymi z byle powodu.
   Kiedy byliśmy w Waszym wieku, tuż po szkole, w niedzielę czy święta biegliśmy na górkę. Zawsze panował tłok i gwar. Zjeżdżało się i podchodziło na wzniesienie do utraty tchu. I tak do zmierzchu. Wracaliśmy z górki z duszą na ramieniu, mokrzy, zmęczeni, ale szczęśliwi. I mimo bury od rodziców, mimo mokrych rękawiczek, spodni, nie chorowaliśmy. Szybko odrabialiśmy lekcje, jedliśmy kolację i znużeni natychmiast zasypialiśmy, śniąc… o jeździe saneczkami z górki na pazurki. Najgorszą karą był zakaz wędrówki na śnieżny stok. Staraliśmy się być grzeczni i nie podpaść rodzicom, byle z przyjaciółmi z podwórka biec do parku i zjeżdżać po ubitym śniegu, ile się da.
   A teraz? Dlaczego Wy, Uczniowie nie bawicie się na górce, nie zjeżdżacie na sankach dla uciechy i dla zdrowia?
   Apelujemy do Rodziców. Wybierzcie się sankami ze swoimi pociechami na śnieg, do parku. Zabawcie się i Wy, przypomnijcie sobie, jak bawiło się zimą, gdy byliście dzieciakami. Przecież nie wszystkie Wasze dzieci wyjadą w góry, na zimowisko, na narty. A przecież tu, w Żarach też można mieć udane ferie, pełne ruchu, zdrowia, uciechy.
Tego życzymy Wam z całego serca
Administratorzy

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content