Jedynka na konferencji w Dublinie wśród pionierów programu eTwinning

   W tym roku szkolnym nasza szkoła została Europejską Szkołą eTwinning. W związku z otrzymaniem tego wyróżnienia zostaliśmy zaproszeni na konferencję tematyczną szkół eTwinning, która odbyła się w dniach 9-11 maja w Dublinie, stolicy Irlandii.

   Wzięło w niej udział tylko 11 nauczycieli z całej Polski, wśród nich Izabela Mielniczek, koordynator projektów w naszej szkole. Odznaka Szkoły eTwinning jest prestiżowym wyróżnieniem i sukcesem nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacją dla całej szkoły. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

  • Praktyka cyfrowa
  • Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
  • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
  • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
  • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów.
   Łącznie tytułem szkoły eTwinning może się pochwalić 109 polskich szkół.

   Hasłami przewodnimi spotkania pionierów programu eTwinning była szeroko rozumiana współpraca między nauczycielami, racjonalne liderowanie, bezpieczeństwo w sieci czy umacnianie udziału uczniów i rodziców w projektach. Uczestnicy spotkania planowali również działania swoich szkół w procesie dalszego rozwoju szkoły i udziału w programie, a prezentacja dobrych praktyk przygotowana przez przedstawicieli lokalnej szkoły stała się inspiracją do podejmowania kolejnych innowacyjnych działań w szkole.

Izabela Mielniczek

fot. Izabela Mielniczek

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content