Jak to jest z tym Świętym Mikołajem?

   Święty Mikołaj… Wyeksploatowany, skomercjalizowany, czerwony, z nieodłączną brodą – siwą i długą. Poza tym: renifery (każdy ma swe imię), skrzaty, elfy, wróżki, fabryka zabawek i tak dalej, i tak dalej, I TAK DALEJ!
   A jak było naprawdę? Czy w ogóle istniał? Kim był? Gdzie? Kiedy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tu:
       

   Prawdziwe oblicze Świętego Mikołaja!!!

   Dzięki najnowszej technice naukowcy odtworzyli prawdopodobny portret biskupa z Myry. Dokonali tego Francesco Introna, specjalista medycyny sądowej Uniwersytetu w Bari oraz angielska antropolog Caroline Wilkinson z Uniwersytetu w Manchasterze. Oto odtworzona komputerowo prawdziwa twarz Świętego Mikołaja. Ekspertyza naukowa, jaką przeprowadzono w ostatnich latach wykazała, że Święty był wzrostu niskiego (167 cm), ale za to mógł się pochwalić dobrze zbudowanym ciałem.


Zdjęcie: BBC/Atlantic Productions/PAP

   Święty Mikołaj żył naprawdę i był DOBRYM człowiekiem. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko 6 lub 24 grudnia, lecz przez cały rok. Jeśli nie mamy pieniędzy, nie możemy komuś kupić chleba czy swetra. Możemy natomiast wytłumaczyć komuś trudne zadanie z matematyki, możemy się uśmiechnąć, stanąć w obronie słabszego, możemy… Sam się zastanów, co DOBREGO możesz zrobić.
Staniesz się dzięki temu prawdziwym Świętym Mikołajem!!!
Piotr Pałac


PS

Dzisiaj Jedynkę odwiedził Mikołaj! Spacerował po szkole z orszakiem Śnieżynek z Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim wręczał słodke upominki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego ważnego wydarzenia.
 
   
   
   
   
fot. Ada Kopeć

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content