Ja Polak Europejczyk 2015

    Dnia 22.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach już po raz dwunasty odbył się Turniej Międzyszkolny pod hasłem ,,Ja Polak Europejczyk” dla kl.1 w obecności pani burmistrz naszego miasta – Danuty Madej. 
    Uczniowie w czteroosobowych drużynach pokonywali szereg zadań. Dotyczyły one ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej oraz bardziej szczegółowych o Polsce. Zadania były bardzo urozmaicone, m.in. puzzle, quiz, rozpoznawanie hymnów, oglądanie prezentacji multimedialnej i rozpoznawanie najważniejszych polskich zabytków oraz ważnych postaci. Dzieci przygotowały i zaprezentowały reklamę naszego kraju i miasta Żary. Wszystkie zadania wykonały wspaniale, świetnie się przy tym bawiąc. Jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce wszystkim rywalizującym ze sobą drużynom. W nagrodę uczniowie otrzymali Dyplomy Młodego Europejczyka, a także książkę pt. „Polska- elementarz demokracji”.
Gratulujemy!
Organizatorzy:
Kazimiera Ardelli
Halina Pietrzak

fot. Halina Kulbida-Pietrzak

Na sktóty

Biuletyn Informacji Publicznej

RODO

ZBLIŻAJĄCE SIĘ UROCZYSTOŚCI

Nie odnaleziono wydarzeń!

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Projekt zdalna szkoła

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

Etwinning Projekt

Od Grosika Do Zlotowki

Projekt Ekologia

Stowarzyszanie dobra szkoła

Szkoła Promująca Zdrowie

Klub "Bezpieczna Szkoła"

Program far

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna

Skip to content